Regularne zabiegi pielęgnacyjne psa mają duże znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Warto zatem korzystać z usług groomera bez względu na porę roku. Zanim jednak właściciel psa zdecyduje się na wizytę w salonie fryzjerskim ze swoim czworonogiem, powinien upewnić się, że dany groomer to profesjonalista w swoim zawodzie.
Istnieje wiele stereotypów na temat sposobów pielęgnacji psa oraz częstotliwości wykonywania tego typu zabiegów. Warto wiedzieć, jak dbać o sierść swojego pupila w okresie letnim i wiosennym oraz kiedy należy udać się do salonu fryzjerskiego z czworonogiem.
Rynek psich fryzjerów staje się w Polsce coraz bardziej konkurencyjny. Salon groomerski to dobry pomysł na dochodowy biznes. Psi fryzjer powinien mieć jednak odpowiednie kwalifikacje. Duże znaczenie ma również profesjonalny sprzęt groomerski.
Popularne określenie uzdrowiskowych kurortów wzięło się od nazwy miejscowości, położonej na terenie Belgii. Znajdujące się tam wody termalne odznaczają się leczniczym wpływem na umysł i ciało. Coraz większą popularnością cieszą się również salony SPA dla psów. Warto wiedzieć, czy tego typu biznes może przynieść korzyści finansowe.
O sierść ukochanego czworonoga trzeba dbać bez względu na porę roku. Rynek psich fryzjerów staje się w Polsce coraz bardziej konkurencyjny, dlatego groomerzy robią wszystko, by przyciągnąć potencjalnych klientów. Warto wiedzieć, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na strzyżenie psa.
Stół groomerski stanowi podstawę wyposażenia każdego psiego fryzjera. Dzięki niemu groomer może wygodniej wykonywać swoją pracę, a czworonóg mniej stresuje się w trakcie zabiegów. Zdarza się jednak, że na zakup takiego sprzętu decydują się nie profesjonalniści, a właściciele psów, którzy umieszczają go w swoich domach. Jakie są najważniejsze zalety profesjonalnego stołu? Kiedy warto zdecydować się na taki zakup?
Grooming do niedawna stanowił wąską branżę, interesującą przede wszystkim właścicieli psów wystawowych, którzy pragnęli oddać swoich pupili w profesjonalne ręce – aby czworonogi prezentowały się nieskazitelnie w trakcie konkursów. Obecnie gabinety coraz szerzej otwierają się na domowe czworonogi. Trend spowodował pojawienie się większej liczby kursów groomerskich. Na czym one polegają i kiedy warto wziąć w nich udział?
Wystarczy kilka spacerów po polskich osiedlach, aby przekonać się, jak bardzo popularną rasą stał się w naszym kraju maltańczyk. Te sympatyczne pieski doskonale nadają się na domowych pupili, a swoich opiekunów i przechodniów urzekają wyjątkowo uroczą aparycję – zwłaszcza gdy ich sierść jest starannie ostrzyżona i wypielęgnowana. W jaki sposób zadbać o sierść maltańczyka w domowych warunkach? Dziś przedstawiamy zasady strzyżenia tych miłych zwierząt, krok po kroku!
Przez lata pielęgnacją czworonogów odbywała się przede wszystkim w domowych warnkach. Zajmowali się nią ich właściciele. Dziś, coraz częściej już nie tylko psy wystawowe, ale także domowe czworonogi odwiedzają wyspecjalizowanych fryzjerów. Grooming zyskuje więc na popularności i staje się atrakcyjną ścieżką kariery. Jak zacząć pracę groomera i zdobyć niezbędne kwalifikacje?
Grooming staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Niektórzy pasjonaci zwierząt wiążą z nim swoją przyszłość zawodową, inni pragną jak najlepiej zadbać o sierść swojego pupila. Właściciele psów wystawowych stale doskonalą swoje umiejętności i doposażają się w nowe akcesoria. Dziś przedstawiamy niezbędne elementy wyposażenia, swoiste “must have” profesjonalnego groomera!
Choroby stawów i kości mogą znacznie obniżać komfort życia u zwierząt domowych, powodować dolegliwości bólowe i uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Najczęściej problemy ze stawami dotyczą psów dużych i starszych, jednak zdarzają się także u zwierząt małych ras. Podpowiadamy, co możesz zrobić by zapobiec tego typu chorobom!
Kiedyś – łowcy, którzy sami troszczyli się o pożywienie. Dzisiaj – zwierzęta całkowicie zależne od opiekunów. Dbanie o prawidłową dietę psa jest obowiązkiem każdego opiekuna i powinno być uzależnione od potrzeb zwierzęcia i rasy, a także wieku psa i jego aktywności.
Kastracja i sterylizacja to zabiegi, które są przeprowadzane przez weterynarzy zarówno w przypadku psów, jak i kotów. Ich głównym celem jest zapobieganie niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt. Choć narosło wokół nich wiele mitów, mają niemal same zalety. Wyjaśniamy, czym różni się sterylizacja od kastracji i tłumaczymy, skąd tyle nieścisłości!
Znaczenie terenu przez kota jest niezwykle popularnym problem. Jest bowiem wpisane w naturę zwierzęcia, a przy tym niezwykle problematyczne. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby Twój pupil przestał znaczyć swoje terytorium!
Posiadanie psa jest dla wielu osób doskonałą motywacją do aktywności fizycznej. Osoby, które regularnie biegają lub uprawiają inne sporty plenerowe często wybierają na swoich kompanów zwierzaki ras wykazujących duże potrzeby w tej dziedzinie życia, radosnych i aktywnych. Podpowiadamy, jak przygotować się do biegania z psem!
Koty to zwierzęta półdzikie, które w odróżnieniu od wielu psów, nierzadko wymagają chwil samotność. Chowanie się w kryjówkach leży w ich naturze i nie powinniśmy ograniczać zwierzęciu takiej możliwości, pod warunkiem że nie prowadzi ona do dewastacji i nie przeszkadza nam w codziennych czynnościach. Zdarza się jednak, że kot, zwłaszcza po znalezieniu się w nowym domu, chowa się i unika kontaktu z człowiekiem. Taka sytuacja powinna wzbudzać niepokój. Oto najpopularniejsze przyczyny chowania się kotów.
Początkujący opiekunowie nie zawsze wiedzą, w jaki sposób zdobyć zaufanie psa. Dotyczy to szczególnie dorosłych czworonogów, adoptowanych ze schroniska, bądź z różnych powodów zmieniający właściciela. Chociaż w wychowaniu pupila potrzebne jest wyraźne zaznaczenie zasad oraz stanowczość i konsekwencja, nie wolno jej mylić z agresją, a jednocześnie pies musi po prostu nam zaufać. Dziś przedstawiamy kilka wskazówek, jak tego dokonać.
Rasy psów charakteryzują się zróżnicowanym temperamentem i potrzebami, przede wszystkim w zakresie ruchu. Z tego względu nie każda rasa nadaje się do bloku, ponieważ w przypadku niektórych czworonogów aktywność leży w ich naturze. Z reguły w mieszkaniach lepiej czują się psy małe i średnie, jednak warto zwrócić uwagę także na inne czynniki. Które rasy psów najlepiej nadają się do mieszkania w bloku i będą w takich okolicznościach szczęśliwe?
Zapalenie stawów to jeden z najpopularniejszych problemów u psów. Wbrew pozorom dolegliwość nie dotyczy wyłącznie czworonogów starszych i większych. Skłonność do stanów zapalnych może być bowiem wrodzona, a także wynikać z trybu życia. Jakie są przyczyny i objawy zapalenia stawów u psa? W jaki sposób je leczyć, a przede wszystkim im zapobiegać?
Psie zęby nie różnią się zbytnio budową od ludzkich i są narażone na podobne zagrożenia. Własne zęby szczotkujemy przynajmniej dwa razy dziennie, dodatkowo do higieny jamy ustnej używamy także nici dentystycznych i płynów do płukania ust. Chociaż przeciętny pies nie spożywa tak dużej ilości cukru jak człowiek, nie trudno wywnioskować, że jego zęby także wymagają pielęgnacji. Czy możemy zadbać o nią samodzielnie?