Koty należą do zwierząt, które przywiązują dużą wagę do czystości i higieny. Dlatego korzystanie z kuwety przychodzi im w sposób naturalny. To podstawowe wyposażenie dla każdego opiekuna tego czworonoga. Warto wybrać taki model, który będzie komfortowy zarówno dla zwierzaka, jak i dla mieszkających z nim ludzi.

Jakie kuwety dostępne są na rynku?

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów kuwet oraz akcesoriów pomagających w utrzymaniu czystości i higieny. Podstawowy podział kocich toalet obejmuje ten dotyczący ich budowy. Możemy wyróżnić kuwety odkryte (otwarte) lub zakryte (zamknięte) ze specjalną pokrywą. Te pierwsze są zwykle tańsze, a dodatkowo wyróżnia je łatwość czyszczenia. Warto przy tym zwrócić uwagę, że kocią toaletę należy czyścić po każdym użyciu, czworonogi niechętnie bowiem załatwiają swoje potrzeby w zanieczyszczonym żwirku. Modele zakryte zapewniają pupilowi większą prywatność, a jednocześnie ograniczają rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów – dotyczy to zwłaszcza modeli wyposażonych w filtry.

Ponadto można wybierać spośród kuwet kompaktowych, narożnych, z podwójnym dnem, a nawet samoczyszczących, które automatycznie „zamiatają” brudny żwirek do osobnego pojemnika.

 

Jak wybrać kuwetę dla kota?

Kuweta to bardzo ważne akcesorium, dlatego powinna być wybierana z rozwagą. Ważne jest dopasowanie modelu do preferencji pupila, ale nie należy zapominać o wygodzie jego opiekuna. Z punktu widzenia tego drugiego istotne będzie przede wszystkim izolowanie zapachów. W tym celu warto postawić na model zamknięty lub zastosować specjalny żwirek albo dodatkowy neutralizator woni w proszku czy w sprayu.

Aby pupil był zadowolony ze swojej toalety, należy wziąć pod uwagę jego wiek i rozmiar. Kociakowi na pierwsze miesiące życia warto kupić mniejszą, otwartą kuwetę, do której łatwo wejść. Gdy dorośnie, można zamienić ją na bardziej zaawansowany model. Ważne jednak, by czworonóg mógł się swobodnie poruszać w obrębie toalety. W przeciwnym razie może swoje potrzeby załatwiać poza nią.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne kuwety zaprojektowane i wykonane z myślą o komforcie pupili i ich opiekunów. Proponujemy też szeroki wybór akcesoriów i żwirków. Zapraszamy!

Kuwety dla kotów

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium