Wychowanie psa i kota

Pierwszy rok życia psa i kota jest najważniejszy z punktu widzenia w socjalizacji. Zwierzę poznaje świat i chłonie wiedzę przekazywaną przez opiekunów. Jednym z najważniejszych zagadnień jest nauka utrzymania czystości. Szkolenie małych psów i kotów powinno odbywać się przede wszystkim poprzez pozytywne wzmocnienia, między innymi przysmaki i bodźce dźwiękowe.

Jak nauczyć szczenięta utrzymania czystości?

Naukę czystości warto rozpocząć jeszcze zanim szczenięta zaczną opuszczać dom. Do tego służą specjalne, dostępne w naszym asortymencie maty. Prawidłowo szkolony zwierzak szybko zrozumie, gdzie wolno mu się załatwiać. Najważniejsze cechy maty przeznaczonej do nauki czystości to:

  • wysoka absorpcja wilgoci,
  • odpowiednie rozmiary,
  • zapach kojarzący się z naturą,
  • odporność na uszkodzenia spowodowane przez psie pazury i zęby.

Dostępne w naszym katalogu maty doskonale sprawdzą się nawet w przypadku większego stadka szczeniąt ze względu na odpowiednio duże rozmiary. Niektóre produkty wyposażone są w zapach trawy, dzięki czemu pies kojarzy powierzchnię z terenem otwartym, gdzie wolno załatwiać potrzeby fizjologiczne. Dużą zaletą Mat jest dobry absorpcja wilgoci i zapachów. Aby ułatwić psu lub kotu naukę utrzymania czystości, warto zainwestować także w specjalne preparaty w sprayu, które zniechęcają zwierzę do załatwiania swoich potrzeb w miejscach, gdzie jest to zabronione. To bardzo istotne także z punktu widzenia utrzymania czystości w mieszkaniu.

Przydatne akcesoria dla szczeniąt i kociąt

Młody pies lub kot ma przed sobą wiele nauki. Pozytywne zachowanie powinny być nagradzane. W tym kontekście bardzo przydatne są dostępne w naszym asortymencie saszetki na przysmaki, które można zabrać na spacer z podopiecznym lub korzystać z nich w mieszkaniu. Efektywna naukę ułatwia stosowanie ringowych piszczałek, które skupiają uwagę zwierząt. To produkty przeznaczone nie tylko dla psów wystawowych. Z kolei aby zapewnić bezpieczeństwo niesfornym szczeniętom, warto zainwestować w adresówki i kolorowe smycze, które pomogą w odróżnieniu piesków.

Wychowanie psa i kota

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium