Menu

Kredy i pudry do trymowania

Kiedy sierść Twojego psa szorstkowłosego zaczyna częściej wypadać i traci naturalną szorstkość, to znak, że potrzebny jej zabieg trymowania. Polega on na usunięciu martwej sierści (palcami lub nożykiem trymerskim). W jego wyniki sierść nabiera zdrowszego wyglądu i piękniejszego koloru, a podszerstek rośnie wolniej. Znika również problem nadmiaru sierści w domu. Często zdarza się jednak, że samo usunięcie martwej sierści nie wystarczy, aby uzyskać pożądany efekt. Konieczne bywa również wyrównanie koloru sierści i niwelacja plam oraz prześwitów. Właśnie w tym celu stosuje się specjalistyczne pudry oraz kredy do trymowania. Znajdziesz je również na Germapol.pl.

 

Jak stosować pudry i kredy do trymowania?

Stosowanie kred oraz pudrów do trymowania jest stosunkowo proste. Oba produkty – bez względu na to, na jaką postać się zdecydujesz, należy nałożyć na sierść czworonoga, a następnie wczesać w nią przy pomocy odpowiedniego narzędzia. W efekcie tego zabiegu estetycznego zostają wyeliminowane nieestetyczne plamy i przebarwienia, a psia sierść wygląda najpiękniej, jak to możliwe.

Choć ten zabieg groomerski wykonuje się głównie z myślą o psach, które są przygotowywane np. do wystaw i innych eventów, warto o nim pomyśleć także na co dzień. Zwłaszcza że regularne trymowanie sprawia, że psia sierść jest zdrowsza.

 

Jaki puder lub kredę dobrać?

Puder do trymowania to rozwiązanie, które sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy potrzebne jest pokrycie nim dużego obszaru. Produkt jest łatwy w równomiernej aplikacji oraz wygodny do późniejszego wyczesania, a ponadto wyraźnie zwiększa szorstkość sierści.

Kreda sprawdza się doskonale zwłaszcza wówczas, gdy potrzebna jest precyzja pracy i aplikacji, a także do stosowania na nieco mniejszych obszarach.

Wybierając konkretny produkt, zwróć przede wszystkim na jego kolor – powinien być zgodny z naturalnym odcieniem sierści Twojego czworonoga lub przynajmniej wyraźnie do niego zbliżony. W rezultacie produkt nie będzie się odróżniał od naturalnej sierści i pozwoli wyrównać jej koloryt. Pamiętaj, aby zamówić również podkład pod kredę!

 

Sprawdź również:

Podkłady pod kredę

Szczotki do pudru

Kredy i pudry do trymowania dla zwierząt

  • promocja
Groomers Star - puder dla psów szorstkowłosych, 1,5 kg Groomers Star - puder dla psów szorstkowłosych, 1,5 kg
Producent: Groomers Star
Cena:

104,90 zł

Cena regularna: 159,90 zł

Najniższa cena: 159,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
Groomers Star - puder do sierści średniej i miękkiej, 1,5 kg Groomers Star - puder do sierści średniej i miękkiej, 1,5 kg
Producent: Groomers Star
Cena:

99,90 zł

Cena regularna: 159,90 zł

Najniższa cena: 159,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
Pure Paws - Chalk Terrier Touch Gold - kreda złota Pure Paws - Chalk Terrier Touch Gold - kreda złota
Producent: Pure Paws
Cena:

29,90 zł

Cena regularna: 100,00 zł

Najniższa cena: 64,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
Pure Paws - Chalk Terrier Touch Dark Brown - kreda brązowa, ciemna Pure Paws - Chalk Terrier Touch Dark Brown - kreda brązowa, ciemna
Producent: Pure Paws
Cena:

29,90 zł

Cena regularna: 100,00 zł

Najniższa cena: 64,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium