Ringówki i łańcuszki wystawowe dla psów i kotów – perfekcyjna prezentacja na pokazie

Właściciele psów i kotów wystawowych doskonale zdają sobie sprawę, że aby ich pupil świetnie prezentował się na wystawie, nie wystarczą szkolenie i pielęgnacja. Jednym z najważniejszych akcesoriów przydatnych w trakcie pokazów są ringówki, czyli specjalne smycze. W naszej ofercie nie brakuje akcesoriów, które pomogą Ci wraz z pupilem odnieść sukces na wystawie.

W jaki sposób ringówki i łańcuszki wystawowe różnią się od zwykłych smyczy?

Ringówka, w porównaniu do standardowej smyczy, charakteryzuje się prostą konstrukcją. Przede wszystkim, nie wymaga zastosowania obroży, ponieważ na końcu ringówki bądź łańcuszka wystawowego znajduje się specjalna pętla zaciskowa. Delikatnie obejmuje ona szyję czworonoga tuż za uszami, lecz należy pamiętać, by nie założyć jej zbyt ciasno. Typowa ringówka ma zazwyczaj cienki płaski kształt. Najczęściej grubość nie przekracza 1 cm. Dzięki temu pies lub kot może zaprezentować się na wystawie w pełnej krasie. Pod względem wizualnym ringówki i łańcuszki wystawowe są jedynie subtelnymi dodatkami. W porównaniu do tradycyjnych smyczy wyróżniają się także skromną długością. Zwykłe mieści się ona w przedziale od 50 cm do nieco ponad 1 m.

Do czego służą ringówki?

Ringówki i łańcuszki wystawowe nie nadają się do codziennych spacerów z psem. Używa się ich tylko w wybranych przypadkach, do których należą:

  • Wystawy psów i kotów rasowych,
  • Szkolenie psa lub kota wystawowego,
  • Uprawianie sportu wraz z psem.

Ograniczona długość tych nietypowych smyczy pozwala właścicielowi znacznie lepiej zapanować nad pupilem, który w trakcie szkolenia lub pokazu musi zachować dyscyplinę. Ringówki oraz łańcuszki wystawowe nie dają psu swobody. Lekko napięte, prowadzą od szyi pupila do dłoni właściciela. Dzięki temu czworonóg otrzymuje jasne wskazówki dotyczące postawy, którą właściciel może delikatnie skorygować. Wybierając ringówkę, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego jest wykonana. W naszej ofercie przeważają eleganckie modele wykonane z woskowanej bawełny, które cechują się wytrzymałością i elegancją.

Ringówki i łańcuszki wystawowe dla psów i kotów

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium