Wyposażenie salonu

Szanowni Państwo,

Nasz sklep germapol.pl już ponad 15 lat zajmuje się kompleksowym wyposażaniem salonów groomerskich. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić fachowe doradztwo, obsługę i ofertę dostosowaną do Państwa wymagań i oczekiwań. Jesteśmy dystrybutorem światowych marek sprzętu groomerskiego, akcesoriów i kosmetyków t.j. Wahl / Moser, Andis, Oster, Heiniger, Aesculap, Chadog, Vivog, Madan, Show-Tech, pet+me, Geib, Ehaso, Lainee Limited, Spratts, Weltmeister, Kr Witte, Pure Paws, True Iconic, Chris Christensen, Artero, Double K, Petuxe, iGroom i wiele innych. Pomożemy w doborze odpowiedniego sprzętu, podpowiemy na co zwracać uwagę, czym się sugerować. Jesteśmy do Państwa dyspozycji także po zakupach, każdorazowo postaramy się służyć pomocą i udzielić rad. Prowadzimy własny, autoryzowany przez producentów serwis. Świadczymy także usługi gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Oferujemy usługi szlifierni narzędzi tnących - nożyczki i ostrza. Znajdą Państwo u nas pomoc w ewentualnej późniejszej naprawie, serwisowaniu i regeneracji sprzętu zakupionego u nas. Posiadamy nowoczesny park maszynowy i narzędziowy, używamy oryginalnych części zamiennych. Wszystkim, którzy zechcą u nas wyposażyć salon groomerski udzielamy satysfakcjonujących rabatów, promocji i bezpłatną dostawę na terenie Polski. Każdy Klient znajdzie u nasz wszystko dla zwierząt.

Zapraszamy do współpracy.

Kupując wyposażenie salonu za min. 10 000 zł, otrzymujesz kartę uprawniającą do 10 darmowych ostrzeń o wartości 300 zł w szlifierni firmy Germapol.

Wyposażenie salonu groomerskiego

Odpowiednio dostosowany, dobrej jakości sprzęt oraz prawidłowe urządzenie salonu umożliwia efektywniejszą pracę, skraca czas pobytu zwierząt u groomera. Głównym sprzętem, który powinien znaleźć się w salonie groomerskim to: stół groomerski z wysięgnikiem, wanna, suszarka, maszynka do strzyżenia, ostrza, nożyczki, degażówki, trymery, filcaki, szczotki, grzebienie, środki czyszczące, odświeżające i dezynfekujące, sterylizatory narzędzi i myjki ultradźwiękowe, lampy bakteriobójcze, kosmetyki i pozostałe akcesoria.

Stół groomerski z wysięgnikiem

Stół groomerski (np. marki 4Paws) jest jednym z istotniejszych sprzętów w salonie, potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania i wygody pracy groomera. Najlepszy stół to taki, który posiada matę antypoślizgową oraz regulowaną wysokość blatu, np. za pomocą podnośnika elektrycznego, hydraulicznego bądź ustawiana ręcznie (stoły uniwersalne). Regulacja stołu powinna być w jak największym przedziale, dostosowana zarówno do możliwości wejścia psa na stół, jak również do tego, aby groomer nie musiał za bardzo pochylać się, np. pielęgnując psie łapy. Jeżeli groomer chce również świadczyć usługi u Klienta powinien zaopatrzyć się w przenośny stół taki, który łatwo będzie można przemieścić.

Wysięgnik groomerski (tzw. szubienica) do przyrząd, który pomaga w pozostawieniu na miejscu zwierzęcia, usprawnia to pracę przy strzyżeniu i pielęgnacji. Wysięgniki jednostronne bądź dwustronne występują w większości w komplecie wraz ze stołem groomerskim. Do wysięgnika przypina się, za pomocą karabinka, smycz groomerską, która przytrzymuje psa w odpowiednim miejscu.

Wanna

Drugim z najważniejszych elementów wyposażenia salonu jest wanna groomerska. Profesjonalne wanny posiadają wysięgnik groomerski oraz otwieraną, boczną bądź przednią ściankę. Wanna musi być wystarczająco duża, aby pomieściła dużego psa. W przypadku małych psów montuje się półkę ułatwiającą kąpanie. Dostępne w ofercie są wanny stacjonarne jaki i wanny z podnośnikiem elektrycznym. Podnośnik elektryczny daje taką samą wygodę pracy co w przypadku stołu elektrycznego. Umieszczenie wanny w centrum miejsca do kąpieli umożliwi wygodne dojście do zwierzęcia ze wszystkich stron, a regulacja wysokości pozwoli zachować wyprostowaną sylwetkę groomera. Do wanien stacjonarnych zakupić można także rampy albo schodki umożliwiające wejście czworonoga do wanny. Szczególnie warta uwagi jest wanna z systemem spa i funkcją ozonowania. Umożliwia relaksującą kąpieli z hydromasażem ( z możliwością wzmocnienia go o ozonoterapię), która pomaga przy wielu schorzeniach i bólach. Dzięki niej można zapewnić swoiste miejsce relaksu dla psa, zaskoczyć swoich klientów oraz zdobyć nowe grono odbiorców.

Suszarka

Suszarka powinna mieć dużą moc i możliwość jej regulacji oraz posiadać regulację temperatury. W przypadku ręcznej suszarki z korzyścią byłoby nabycie ramienia, uchwytu do suszarki, wówczas ręce obsługującego są wolne. W przypadku suszarki stacjonarnej groomer także ma duży komfort pracy, a jej zaletą jest z reguły wyższa moc. Do tego sprzętu można również dokupić stojak do suszarki. Na indywidualne zamówienie Klient może też zakupić kabinę suszącą. Umożliwia ona szybki i ekonomiczny proces suszenia, a groomer może w tym czasie poświęcić czas na inną pracę.

Maszynki do strzyżenia

Nad wyborem maszynki warto zastanowić się nieco dłużej. Maszynka do strzyżenia to najważniejszy sprzęt w salonie. Musi być ona z napędem silnikowym, aby sprostała wielu godzinom pracy. Najczęściej wybieranymi markami maszynek do strzyżenia są Andis (AGCB Super 2 Brushless), Moser (Moser 1245 max 45, Moser MAX 50), Wahl (Wahl Bravura, KM2, KM5, KM10) Oster (Oster Pro 3000i, A6 Slim), Heiniger (Heiniger Saphir, Saphir Style, Opal), Aesculap (Aesculap FAV5 CL, Durati, Akkurata). Do wyboru są tu maszynki przewodowe i bezprzewodowe. W salonie powinna się znaleźć również maszynka zapasowa, która musi zostać uruchomiona w przypadku awarii podstawowego sprzętu i pozwoli doprowadzić strzyżenie do końca. Warto wspomnieć także o wyborze maszynki do bardzo trudnej, sfilcowanej sierści oraz dla psów bardzo dużych ras. Dobrze jest mieć oprócz powyższych maszynkę wykończeniową, która będzie bezprzewodowa, mała i poręczna. Pozwoli ona na wykończenie takich miejsc jak okolice łap, brody, uszu. Maszynką wykończeniową można strzyc w całości rasy miniaturowe. Najczęściej wybierane są tu Wahl: Super Trim, Vetiva Mini; Moser: Rex Mini; Andis: MultiTrim; Oster: Artisan, Baby; Aesculap: Exacta, Isis; Heiniger: Style Midi, Style Mini. Dokonując wyboru czy to maszynki do salonu czy do użytku dla naszego pupila dobrze byłoby zakupić profesjonalną maszynkę, dobrej jakości. W ostatecznej kalkulacji będzie to korzystniejsze niż zakup co pewien czas maszynki niepewnej klasy. Posiadając maszynkę w salonie trzeba mieć na uwadze jej cykliczny, coroczny przegląd. Aby służyła nam w dobrym stanie regularnie należy zlecać konserwację profesjonalnemu serwisowi.

Ostrza

Profesjonalny groomer powinien być zaopatrzony w różnej długości ostrza, tak żeby mógł dostosować cięcie do rodzaju sierści. Do najbardziej popularnej długości należy ostrze 3 mm, ale również dysponować powinniśmy ostrzem 1,5 mm, 6,3 mm, 4,5 mm, 13 mm, 16 mm oraz 19 mm. Musimy pamiętać że ostrza występują w wersji dla prostej sierści jak i dla tej kręconej, sfilcowanej. W ostrzach dostępnych na rynku wyróżniamy ostrza: stalowe: postawa i część tnąca wykonana jest ze stali nierdzewnej (grzebień i nożyk – część tnąca); ceramiczne: podstawa wykonana jest ze stali nierdzewnej, a część tnąca jest ceramiczna; pokryte różnymi powłokami: wykonane ze stali nierdzewnej i pokryte specjalna powłoką. Podczas pracy jak i po strzyżeniu należy nie zapominać o czyszczeniu i konserwacji ostrzy właściwymi środkami. Postępując w ten sposób przedłużamy ich żywotność. Dostępne na rynku preparaty chłodzą, czyszczą, dezynfekują, oliwią i pielęgnują ostrza jak również inne narzędzia groomerskie w salonie. Niekiedy groomerzy stosują w swojej pracy nasadki dystansowe, plastikowe bądź ze stali nierdzewnej, przy użyciu jednego ostrza. Ten sposób jest jednak mniej wygodny.

Nożyczki, degażówki

Nożyczki wraz z maszynką są podstawowymi narzędziami groomerskimi. Aby prowadzić profesjonalny salon groomerski i strzyc zwierzęta, należy mieć na stanie parę rodzajów nożyczek, które przeznaczone są do określonych celów. Przede wszystkim nożyczki muszą być bardzo ostre i dobrze pasować do dłoni groomera. Pracując tylko na takim sprzęcie będziemy efektywniejsi, a w następstwie będziemy w stanie obsłużyć więcej Klientów, a co za tym idzie zwiększą się dochody salonu. Podstawowymi nożyczkami są nożyczki proste, zwykle stosuje się nożyczki o długościach 5 cali, 6 cali, 7 cali i 8 cali. Długość nożyczek jest kwestią tylko indywidualnych upodobań, każdy groomer wybiera taką, jaką najlepiej się mu strzyże i do czego są mu potrzebne. Krótsze nożyczki wybierane są do strzyżenia subtelniejszego i bardziej dokładnego (np. rasy miniaturowe). Nożyczki gięte stosuje się do przeprowadzania cięć, które potrzebują poprowadzenia linii po łuku. Można nimi nadać odpowiedni kształt fryzurze u ras potrzebujących płynnych i półokrągłych przejść. Idealnie nadają się do owalnych cięć, np. do formowania kształtu okrągłego ogona czy nadawaniu kształtu głowy. Nożyczki tzw. "bezpieczne" to nożyczki u których czubki zostały specjalnie zaokrąglone. Doskonale kwalifikują się do prac szczegółowych, wykończeniowych jak okolice oczu, uszu, kufa, przestrzeń między palcami. W takich okolicach występuje możliwość zranienia zwierzęcia, a tak zaokrąglone nożyczki chronią przed takimi sytuacjami. Ogólnie degażówki używane są do teksturowania, zmniejszenia objętości włosów, pozbycia się większej ilości, cieniowania, korygowania mankamentów strzyżenia, stopniowania. Degażówki dwustronne używane są do przerzedzania, pozbycia się sierści, np. u cocker spanieli. Jeżeli chodzi o degażówki jednostronne sposobów operowania nimi jest wiele, a i ostatecznych rezultatów może także być wiele. Pomagają w nadaniu fryzurze końcowego kształtu. W szczególności zasadnicza różnica polega na ilości ząbków, im ich mniej tym ostateczny rezultat jest bardziej widoczny. Część między dłuższym, a krótszym włosem będzie bardziej uwydatniona. Degażówki można stosować także jako trymowanie zwierząt, w przypadku kiedy mają tendencję do podrażnień występujących przy tradycyjnym trymowaniu. Pomaga w otrzymaniu wyglądu jak po trymowaniu i wystrzec się wystających włosków. W asortymencie są także specjalnie nożyczki do rozcinania gumek, które ułatwiają ich przecinanie. Musimy pamiętać, aby nie obcinać brudnej, niewykąpanej sierści nożyczkami z "górnej półki", ponieważ drobinki piasku, brud, zanieczyszczenia już po jednym strzyżeniu mogą znacząco wpłynąć na ostrość ostrza. Sugerujemy zatem do wstępnego skracania sierści stosować takie nożyczki, które są gorszej jakości i jeżeli się stępią bądź zniszczą wymiana ich nie będzie taka kosztowna. Należy ze szczególną dbałością obchodzić się z nożyczkami oraz przechowywać je w suchym i przeznaczonym dla nich miejscu, np. etui, bądź specjalne stojaki i półki na nożyczki. Musimy dbać także o odpowiednie czyszczenie i konserwację zakupionych przez nas nożyczek, np. ostrza przecierać ściereczką - irchą w czasie długiego strzyżenia, po zakończonym strzyżeniu wyczyścić z pozostałości sierści, zdezynfekować i wytrzeć do sucha oraz smarować specjalną oliwką. Regularne czyszczenie, oliwienie i dezynfekcja zapewnia dłuższą żywotność i dobry stan gwarantujący właściwą wygodę pracy. Jeżeli zachodzi potrzeba należy przekazać nożyczki do profesjonalnego serwisu do naostrzenia. Nożyczki bardzo często użytkowane, mimo iż są ostre chociażby raz w roku należałoby oddać do serwisu, aby dokonać kompleksowej konserwacji.

Trymery, furminatory, fursheddery

Trymery przeznaczone są do wyrywania i usuwania włosa okrywowego, wyczesywania podszerstka. Czynność ta konieczna jest także dla zdrowej sierści i skóry. W salonie powinny znaleźć się różne trymery o zróżnicowanym przeznaczeniu. Na rynku istnieje wiele solidnych trymerów i groomerzy mają duży wybór. Wśród sprzętów do trymowania wyróżniamy trymery klasyczne – płaskie. W tych trymerach ostrza odróżniają się między sobą szerokością, grubością i długością ząbków. Do wyboru mamy tu, np. trymery szerokie (coarse, przeznaczone dla psów o mocnym i grubym włosie - do całego ciała psa), średnie (medium, uniwersalne – do całego ciała psa), drobne (fine, przeznaczone do karku, głowy i pewnych prac wykończeniowych) i bardzo drobne (extra fine przeznaczone do karku, uszu i pewnych prac wykończeniowych). Generalnie musimy stosować zasadę im trymer gęstszy tym gęstszy i cieńszy włos może być nim trymowany, a trymery szersze do włosa grubego i rzadszego. Trymery płaskie występują w wersji dla osób prawo i leworęcznych. Kolejnym typem trymerów są trymery hakowe tzw. coat king w formie trymera poprzecznego, podobnego do grabi. Mają one różną wielkość i rozstaw zębów, należy wybierać je stosownie do grubości i gęstości włosa. Trymer hakowy wyczesuje podszerstek, ale nie zastąpi on klasycznego trymera, który usuwa martwy włos. Furminatory, eliminatory to przyrządy do usuwania podszerstka w formie trymera poprzecznego. Duża część osób trymuje psy także palcami, a w tym ułatwić mogą im gumowe paluszki trymerskie oraz paluszki lateksowe. Dostępne także w naszej ofercie są kamienie trymerskie, pumeksy, które czyszczą i masują skórę, usuwają brud, martwy włos i naskórek. Furshedder to także swojego rodzaju trymer, który skutecznie usuwa podszerstek, martwe, luźne włosy, brud oraz łupież z ciała psa krótkowłosego lub konia.

Filcaki

Filcaki to narzędzia, które pomocne są przy usuwaniu skołtunionej i sfilcowanej sierści, służą do rozczesywania sierści i kołtunów oraz ich rozcinania. Stosuje się je w przypadku, kiedy nie można rozczesać danego miejsca grzebieniem lub szczotką. W naszym sklepie można znaleźć filcaki poprzeczne oraz boczne - proste, a także do przecinania kołtunów filcaki z żyletką, które niestety czasem są konieczne przy zaniedbanych i mocno sfilcowanych psach.

Szczotki

W salonie powinno znaleźć się kilka rodzajów szczotek do pielęgnacji sierści m.i. o różnych wielkościach, twardościach, kształtach oraz różniące się igłami (z tworzywa sztucznego, włos naturalny, metalowe, druciane piny). Celem szczotek jest rozczesanie, puszenie, układanie i modelowanie włosów. W asortymencie znajduje się szeroka gama szczotek: szczotka tzw. pudlówka (prostokątna, z drucianymi, zakrzywionymi igłami); szczotki z bezpiecznymi pinami, metalowymi, plastikowymi, nylonowymi, mosiężnymi, z naturalnego włosia; podwójne bądź łączone: naturalne włosie z nylonem, metalowe piny z nylonem; szczotki do nakładania pudru; gumowe szczotki t.j. pet+me; rękawice do czesania i masażu; różne szczotki do kąpieli; do puszenia oraz szczotki automatyczne jak DP Auto Dog Brush lub Matti The Automatic Dematter.

Grzebienie

Do wyboru salonie powinno znaleźć się kilka różnych grzebieni o zróżnicowanym przeznaczeniu t.j. o różnych wielkościach, kształtach, gęstościach i długościach zębów. Służą one głównie do rozczesywania, ułożenia włosa. Grzebienie o szerokich odstępach i długich zębach przeznaczone są do rozczesywania psów długowłosych, a o gęstych i krótkich do rozczesywania kołtunów, wyczesywania podszerstka. W sklepie proponujemy Państwu grzebienie znanych światowych marek, z rączką bądź bez rączki, podwójne, antystatyczne, obrotowe, do pyszczka, przeciwpchelne, grzebienie poprzeczne oraz z różną długością zębów i odstępem między nimi.

Środki czyszczące, odświeżające, dezynfekujące oraz lampy bakteriobójcze

Ważnym atrybutem jest czystość salonu, dlatego należy używać profesjonalnych środków dezynfekcyjnych. Dostępne na rynku są różne środki do mycia, odświeżania i dezynfekcji dużych i małych powierzchni oraz przedmiotów – narzędzi ( np. Groom Professional - Hyperclens Disinfectant, Diamex - Cleaner Salon, Bochemie - Desprej, Barbicide), środki dezynfekujące dłonie (np. Md-1, Barbicide Hand), preparaty do szybkiego usuwania kłopotliwych zanieczyszczeń (Instazorb), eliminatory brzydkich zapachów (np. Chris Christensen - Gotcha! Odor Exploder, Espree - Extreme Odor Eliminating, EZ-Groom - Eau der Gone Odor Eliminator), czy holenderski preparat rozkładający amoniak występujący w moczu na bezzapachowe składowe - Capturine Pets dawnej Bio-Stalfris. Troska o higienę w salonie groomerskim powinna być priorytetem dla groomera, dzięki dezynfekcji zabijamy baterie i wirusy. Pomocne w utrzymaniu czystości są również lampy bakteriobójcze, które dezynfekują powietrze i powierzchnię, nieodwracalnie dezaktywują bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

Sterylizator narzędzi

Higiena narzędzi, akcesoriów, którymi pracuje groomer jest bardzo ważna. Dezynfekcja sprzętu groomerskiego za pomocą sterylizatora jest łatwa i skuteczna. Proces sterylizacji za pomocą sterylizatora UV polega na wnikaniu promieni UV do wnętrza drobnoustrojów, co zabezpiecza rozwojowi i niszczy je. W obiegu występują także sterylizatory z ozonem oraz z temperaturą.

Skaler ultradźwiękowy

Do niedawna widziany był wyłącznie w gabinecie weterynaryjnym, teraz coraz częściej groomerzy oferują usługi usuwania kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego w swoim salonie. Czynność ta dzięki temu urządzeniu jest bardzo bezpieczna w porównaniu do tradycyjnego skalera ręcznego.

Kosmetyki

W kategorii kosmetyków do wyboru jest cała gama szamponów, odżywek, masek, pudrów, preparatów do oczu, uszu, łap, lakierów, perfum, wód zapachowych oraz innych kosmetyków renomowanych marek. Polecamy dobór kosmetyków pamiętając o konieczności dostosowania ich do każdego rodzaju sierści. W wachlarzu pielęgnacji może znaleźć się wiele produktów od tych, które myją, odżywiają, upiększają do tych, które groomer powinien zawsze mieć pod ręką, jak preparaty do tamowania krwawienia oraz produkty zdrowotne jak pasty do zębów, pudry lecznicze, np. Thornit.

Inne akcesoria

Odzież groomerska dla groomera powinna być wykonana ze specjalnych materiałów, aby chronić przez wodą w trakcie kąpieli, a w czasie strzyżenia i pielęgnacji przez wbijającą się sierścią. Fartuch groomerski jeżeli będzie służył do kąpieli powinien być wodoodporny. Do strzyżenia przeznaczone są fartuchy, bluzy groomerskie i spodnie uszyte z tkaniny, która nie pozwala na wkłuwanie w nią sierści. Kuferki, torby to konieczne akcesoria, jeżeli chcemy świadczyć usługi u klienta. To w nie zapakujemy wszystkie sprzęty potrzebne do pracy. Szafki, pomocniki groomerskie są przesuwnym przybornikiem, wyposażonym w kółka, umożliwiającym przechowywanie sprzętu, przyborów groomerskich. Dzięki swojej mobilności ułatwiają pracę, np. pomocnik Chadog. Hocker to krzesło groomerskie, które wyposażone zostało w kółka, obrotowe, z regulacją poziomu wysokość, z oparciem lub bez, z prostym lub wyprofilowanym siedziskiem typu rodeo, np. model Giovanni. Pomaga w utrzymaniu wygodnej pozycji w czasie pracy i odciąża kręgosłup. Przyrządy do pielęgnacji pazurów takie jak cążki do skracania pazurów małym, średnim i dużym psom, szlifierki, pilniczki do piłowania pazurów. Niezbędne także są akcesoria, przyrządy do usuwania kleszczy bez których usunięcie ich jest niemożliwe, m.i. pęsety, kleszczołapki®, lasso.

 

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium