Menu

Prawidłowe przeprowadzanie dezynfekcji ostrzy

Ważnym aspektem w pracy groomera jest dezynfekcja, która zapobiega przenoszeniu się chorób między zwierzętami. Jako profesjonalista z pewnością dbasz o porządek w swoim salonie, a czystość jest Twoją wizytówką. Nie może być inaczej z ostrzami. Specjalistyczny sprzęt nie spełni swojej roli, jeśli odpowiednio o niego nie zadbasz.

Dezynfekcja ostrzy jest istotna również w domowych warunkach. Jeśli nawet strzyżesz tylko swojego psa, musisz regularnie przeprowadzać dezynfekcję ostrzy. W pozostałościach sierści i łoju bardzo szybko rozwijają się bakterie, które mogą być groźne dla zwierzaka.

Poznaj proponowane przez nas produkty do dezynfekcji ostrzy. Starannie dobraliśmy asortyment, abyś nie musiał marnować czasu na poszukiwania najlepszych produktów.

Jak prawidłowo dezynfekować ostrza maszynek

Na rynku istnieje wiele możliwości dezynfekcji ostrzy. Wśród proponowanych są specjalistyczne preparaty w sprayu oraz urządzenia sterylizujące. Warto zaopatrzyć się zarówno w spray jak i w sprzęt.

Preparat w sprayu ma następujące zalety:

  • szybkie przeprowadzenie dezynfekcji, wystarczy wdmuchać środek w ostrze,
  • poręczne, łatwo schować do torby,
  • produkt może być wielofunkcyjny – jednocześnie dezynfekować, konserwować i oliwić.

Taki środek przyda się między kolejnymi strzyżeniami zwierząt, kiedy nie ma czasu na dokładne wyczyszczenie ostrzy. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort i bezpieczeństwo pracy.

Drugą możliwością jest umieszczenie ostrzy w sterylizatorach. To dobre rozwiązanie, ponieważ:

  • promieniowanie UV zabija wszystkie bakterie z każdego zakamarka ostrza,
  • zapewnia 100% bezpieczeństwa,
  • nie wymaga ręcznej obsługi.

Jedynym minusem profesjonalnego sterylizatora jest długi czas oczekiwania. Jednak to nie jest problemem, kiedy dysponuje się dużą ilością ostrzy.

Szeroki wybór produktów do dezynfekcji

U nas znajdziesz różnorodne środki dezynfekujące. Dzięki starannym opisom asortymentu, z łatwością znajdziesz najlepszy do Twojej pracy.

Nasze produkty cechują się wysoką jakością i stosunkowo dobrą ceną. Zapraszamy!

Dezynfekcja ostrzy

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium