Menu

Akcesoria do usuwania kleszczy dla zwierząt – skuteczne i bezpieczne

Kleszcze z roku na rok stają się coraz poważniejszym problemem zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Twój czworonóg, beztrosko hasając po łące lub spacerując z Tobą po lesie, może stać się ich ofiarą. Kiedy pasożyty wbiją się w skórę kota czy psa, powinieneś je jak najszybciej usunąć. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko, że kontakt z kleszczem spowoduje poważne problemy zdrowotne u pupila. Jak to zrobić? Pomogą Ci w tym akcesoria, które przygotowaliśmy w tej kategorii. Sięgnij po specjalne cążki, pilniki, peany oraz skalery do kleszczy. Korzystając z nich, usuniesz szkodniki ze skóry czworonoga sprawnie, bezpiecznie i bezboleśnie.

Jak usunąć kleszcza psu lub kotu?

Wystarczy nawet kilkunastominutowy spacer w pobliżu domu, aby Twojego czworonoga zaatakował kleszcz. Choć jest on niewielkim pajęczakiem, znajdziesz go dość łatwo – np. podczas szczotkowania swojego pupila. Pamiętaj, że kleszcze najbardziej lubią najcieplejsze obszary skóry, a więc np. pachwiny, okolice oczu i uszu, ogona oraz obszar ukryty pod obrożą.

Kiedy znajdziesz pasożyta, musisz go jak najszybciej usunąć ze skóry zwierzaka. Aby to zrobić, sięgnij po specjalne akcesoria przygotowane w tym celu. Wszystko, co niezbędne, znajdziesz w naszym sklepie. Zamów np.:

  • kleszczołapki® – pozwolą wykręcić kleszcze różnych rozmiarów kilkoma ruchami,
  • lasso na kleszcze – pozwala precyzyjnie uchwycić pajęczaka i wyjąć go jednym, sprawnym ruchem,
  • pęsety do usuwania kleszczy – wyprofilowane tak, aby radziły sobie z uchwyceniem szkodnika.

Te profesjonalne akcesoria do usuwania kleszczy u psów, kotów i innych czworonogów pozwolą Ci pozbyć się pasożyta bezpiecznie, w całości i bezboleśnie dla pupila.

Pamiętaj, że po zakończeniu usuwania kleszcza, pasożyta należy najlepiej wrzucić do WC lub spalić – nie należy go rozgniatać, ponieważ może to doprowadzić do rozprzestrzenienia się zarazków.

Zabezpiecz pupila przed kleszczami

Gdy w ciało czworonoga wbije się już kleszcz, musisz się go jak najszybciej pozbyć. Ale warto również zabezpieczyć psa lub kota przed kontaktem z tymi pasożytami. Dlatego sprawdź również różnego rodzaju repelenty, obroże przeciwkleszczowe oraz inne akcesoria, które zmniejszają ryzyko, że pupil złapie kleszcza. Są również dostępne w naszym sklepie.

Przyrządy, zestawy i pęsety do usuwania kleszczy

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium