Menu

Pęsety i peany do usuwania kleszczy psom – skuteczne i profesjonalne narzędzia

Twój pies lub kot złapał kleszcza? Jeśli tak, musisz się jak najszybciej pozbyć tych pasożytów, ponieważ ich obecność w skórze pupila jest poważnym zagrożeniem dla jego zdrowia, a nawet życia. Jak to zrobić? Usunięcie kleszcza psu czy kotu jest prostsze niż myślisz. Jedyne, czego potrzebujesz, to profesjonalne akcesoria do usuwania kleszczy. Szczególnie przydatne okazują się specjalistyczne pęsety oraz peany. Te najlepsze znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Jak usunąć kleszcza psu lub kotu?

Przede wszystkim pamiętaj o regularnym sprawdzaniu skóry czworonożnego pupila – zwłaszcza po długim spacerze w wysokiej trawie czy po lesie. Wyszczotkuj zwierzaka dokładnie, oglądając jego skórę. Pamiętaj, że kleszcze najbardziej lubią usadawiać się w ciemnych i ciepłych strefach – np. w pachwinach, okolicach oczu i uszu, a także pod obrożą czy pod ogonem.

Kiedy okaże się, że Twój pupil złapał kleszcza, czas przystąpić do jego usunięcia. Pamiętaj, aby:

  • nie próbować wyciągać pasożyta ręką lub ostrymi narzędziami,
  • nie smarować kleszcza tłuszczem czy alkoholem ani innymi substancjami,
  • sięgnąć w zamian po profesjonalne pęsety do usuwania kleszczy lub podobne narzędzia – przy ich pomocy z łatwością pozbędziesz się szkodnika.

Pęseta do kleszczy wyróżnia się specjalną konstrukcją. Ma wąskie szczypce, które zostały precyzyjnie wyprofilowane. Dzięki temu z łatwością uchwycisz tym narzędziem ciało kleszcza. Możesz również sięgnąć po:

  • kleszcze do wyciągania pasożytów – mają uchwyty jak nożyczki, a ich końcówka również pozwoli dobrze uchwycić pajęczaka,
  • peany do wyciągania kleszczy – o specjalnie wygiętych końcówkach.

Najlepiej, jeśli wyposażysz się w kilka przyborów, aby dopasować odpowiedni np. do rozmiaru kleszcza znajdującego się w ciele zwierzaka.

Pamiętaj, że pajęczaka należy zdecydowanym ruchem wykręcić ze skóry, a następnie zdezynfekować miejsce ukłucia.

Nie tylko peany do kleszczy

W asortymencie sklepu Germapol znajdziesz szeroką gamę akcesoriów do usuwania kleszczy. Dobierz te, z którymi pracuje Ci się najbardziej komfortowo. Poza pęsetami i peanami możesz zamówić np. kleszczołapki czy lasso na kleszcze. Jeśli masz wątpliwości, co kupić, służymy pomocą.

Pęsety, peany, kleszcze

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium