Menu

Koty należą do najbardziej wybrednych i charakternych zwierząt, a ponadto często są łakomczuchami, dlatego wybór odpowiedniej karmy może stanowić nie lada wyzwanie. Idealna karma dla kota powinna przede wszystkim smakować pupilowi, tak by każdego dnia przyjmował odpowiednią ilość pokarmu. Musi zawierać też odpowiednie substancje odżywcze przystosowane do potrzeb rozwojowych czy zdrowotnych pupila.

 

Wysokiej jakości karmy dla kotów

Jak wybrać karmę dla kota? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jej formę, skład i przeznaczenie. Na rynku znajdziemy pokarmy dla kociąt, osobników dorastających i dorosłych, a także kocich seniorów. Ponadto dostępne są karmy specjalistyczne przeznaczone dla zwierzaków z problemami zdrowotnymi – np. otyłością, cukrzycą, problemami dermatologicznymi. Specjalistyczną karmą warto karmić też kotkę w ciąży czy pupila dużej rasy (np. Maine Coon). Organizmy takich kotów mają bowiem swoje szczególne potrzeby. Inna powinna być też karma dla kota aktywnego, a inna dla typowego „kanapowca”, który nie poluje i mało się rusza.

Odpowiednia podaż białka (wraz z właściwymi proporcjami aminokwasów), błonnika, witamin i minerałów zadba o zdrowie każdego pupila. Przy doborze karmy warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, szczególnie jeśli kot ma specyficzne potrzeby. Zwróć też uwagę na formę i smak. Wiele kotów preferuje karmę „mokrą”, czyli kawałki mięsa zanurzone w sosie lub galaretce, jednak nie jest to regułą. W zależności od potrzeb produkty „mokre” i „suche” można stosować naprzemiennie.

 

Karmy dla kotów – nasza oferta

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości karmy dla kotów marki Bozita (renomowanego producenta Doggy). Różnorodne warianty odpowiadają na potrzeby zwierząt w każdym wieku i o dowolnych potrzebach – zarówno tych całkowicie zdrowych, jak i z problemami w różnych obszarach. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości składników są to pokarmy wartościowe i bezpieczne, w których Twój pupil na pewno się rozsmakuje. Karmy dostępne są w opakowaniach zarówno o małej, jak i dużej pojemności i masie. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Karmy dla kotów

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium