Menu
Opcje przeglądania

Dla pełnego komfortu kota i jego opiekuna, pupila nie wystarczy wyposażyć w komfortową kuwetę. Potrzebny będzie też żwirek, który uprzyjemni zwierzakowi korzystanie z toalety, czyniąc cały proces również bardziej higienicznym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirków, dlatego problemu nie powinno stanowić znalezienie produktu nawet dla najbardziej wymagających czworonogów.

Jaki żwirek dla kota warto wybrać?

Żwirki możemy podzielić na zbrylające się (tradycyjne betonitowe lub nowocześniejsze silikatowe o bardzo dużej chłonności) i niezbrylające. Te pierwsze pod wpływem wilgoci tworzą zwarte grudki, które łatwo usunąć łopatką. Te drugie zaś pochłaniają ciecz wraz z nieprzyjemnymi zapachami. Na rynku można znaleźć też żwirki roślinne (naturalne). Atutem tych ostatnich jest biodegradowalność, a brak środków chemicznych gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa stosowania. Nowoczesne produkty bywają też kolorowe czy zapachowe. Wszystkie mają też właściwości antybakteryjne i zdolność do pochłaniania zapachów.

Co wybrać? Żwirek dla kota powinien odpowiadać przede wszystkim jemu. Jeśli więc pupil niechętnie załatwia się w wyznaczonym miejscu, być może warto zmienić stosowany produkt. Warto jednak brać pod uwagę również komfort opiekuna – tak aby regularne usuwanie zużytego żwirku nie było uciążliwe. Warto w tym celu wyposażyć się w łopatkę odpowiadającą parametrami strukturze wyściółki kuwety. Dobrze zadbać również o wybór właściwego typu samej kociej toalety oraz jej odpowiednie umiejscowienie.

Żwirki dla kotów w naszej ofercie

W naszej ofercie bez trudu znajdziesz odpowiedni żwirek dla kota, bez względu na to, jak wybredny jest Twój pupil. Proponujemy szereg wysokiej jakości, bezpiecznych produktów o zróżnicowanych parametrach, które dopasujesz do preferencji czworonoga oraz własnych. Asortyment obejmuje też kuwety oraz niezbędne akcesoria – w tym także neutralizatory zapachów, które przydadzą się wszędzie tam, gdzie przebywa dużo zwierząt. Polecamy!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium