Czy założenie SPA dla psów to dobry pomysł na biznes? Wyjaśniamy! 0
Czy założenie SPA dla psów to dobry pomysł na biznes? Wyjaśniamy!

Czy założenie SPA dla psów to dobry pomysł na biznes? Wyjaśniamy!

Popularne określenie uzdrowiskowych kurortów wzięło się od nazwy miejscowości, położonej na terenie Belgii. Znajdujące się tam wody termalne odznaczają się leczniczym wpływem na umysł i ciało. Coraz większą popularnością cieszą się również salony SPA dla psów. Warto wiedzieć, czy tego typu biznes może przynieść korzyści finansowe.

Wiedza to podstawa

Zanim zdecydujesz się założyć SPA dla psów, warto przejść odpowiednie szkolenia. Coraz większą popularność zdobywają w Polsce edukacyjne placówki groomerskie. Kursy prowadzone są zazwyczaj przez właścicieli salonów, oferujących strzyżenie i kompleksową pielęgnację czworonogów. Szkolenia trwają kilka tygodni, a ich koszt kształtuje się w granicach 3000 złotych. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę z dziedziny kynologii, pielęgnacji psów, hodowli oraz tresury czworonogów. W ramach szkoleń można również zapoznać się z narzędziami groomerskimi. Szkolenia pozwalają uczestnikowi zrozumieć zachowanie zwierząt, dzięki czemu przyszły fryzjer będzie mógł odpowiednio postąpić w przypadku agresywnej reakcji psa.

Pomysł

Przed realizacją inwestycji warto pomyśleć, jaki usługi będą wchodziły w zakres działalności salonu. SPA można połączyć z butikiem, oferującym akcesoria i ubrania dla psów. Warto również zastanowić się nad założeniem strony internetowej firmy. Pamiętaj, że rynek salonów pielęgnacyjnych dla psów staje się coraz bardziej konkurencyjny. Dlatego należy pomyśleć, w jaki sposób można wyróżnić swoje SPA na tle innych tego typu placówek.

Spa dla psa

Inwestycje

Pielęgnacja i strzyżenie czworonogów wymaga odpowiednich akcesoriów i sprzętu groomerskiego. Przed założeniem salonu trzeba więc zakupić m.in. profesjonalne suszarki dla psów. Ich koszt zależy od wielu różnorodnych czynników. Podstawowe modele kosztują średnio 200 złotych. Za bardziej profesjonalny sprzęt trzeba natomiast zapłacić od 600 do 2000 złotych.

Absolutny must-have każdego fryzjera to stół groomerski. Powinien on charakteryzować się funkcjonalnością i dobrą jakością wykończenia. Ważne, by był odpowiedni zarówno do strzyżenia małych, jak i większych psów. Podstawowe modele można kupić za kilkaset złotych. Stoły ze specjalnym podnośnikiem elektrycznym kosztują natomiast od 2000 do 4000 złotych.

Trudno wyobrazić sobie pracę fryzjera bez odpowiedniej maszynki do strzyżenia psów. Na rynku dostępne są modele sieciowe oraz bezprzewodowe. Warto wybrać urządzenie z wymiennymi ostrzami. Modele sieciowe zapewniają stałą moc pracy silnika odpowiadającego za ruch ostrzy. Maszynki bezprzewodowe do strzyżenia psa są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Ich dużą zaletą jest mobilność oraz swoboda ruchu. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od preferencji groomera.

Kolejny niezbędny element wyposażenia to wanna dla psa. Podstawowe urządzenie tego typu można kupić za 500 złotych. Duże i funkcjonalne wanny są znacznie droższe – trzeba za nie wydać kilka tysięcy złotych. Mają one regulowaną wysokość oraz wysuwaną przegrodę, ułatwiającą wprowadzenie czworonoga do środka wanny.

Poza kosztami urządzeń i akcesoriów groomerskich należy również uwzględnić środki finansowe niezbędne do zakupienia kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji konkretnych ras psów. Pozostałe koszty związane są z wynajęciem i adaptacją lokalu.

Zyski

Salon SPA może przynieść spore zyski. Cena konkretnej usługi zależy od rasy oraz wielkości czworonoga. Za strzyżenie właściciele psów muszą zapłacić średnio 100 złotych. Cena ta może być większa, jeśli zabieg zostanie uzupełniony kąpielą czworonoga. Klienci często kupują również w salonach ubrania oraz akcesoria do pielęgnacji swoich zwierząt. Warto dobrać ofertę do zapotrzebowania grupy konsumenckiej.

Osoby prowadzące salony SPA dla psów zaznaczają, że w ciągu miesiąca obsługują średnio od 200 do 300 klientów. Liczba ta jest nieco większa w sezonie wiosenno-letnim oraz okresie świąt Bożego Narodzenia czy też Wielkanocy.

Utrzymanie

Chcąc prowadzić dobrze prosperujący salon SPA, trzeba znaleźć odpowiednich pracowników. Powinni to być groomerzy oraz osoby znające się na księgowości. Można też pomyśleć o zatrudnieniu specjalisty do spraw wizerunku lub reklamy. Sprzęt groomerski trzeba również regularnie wymieniać. W symulacji comiesięcznych kosztów utrzymania należy uwzględnić również czynsz, opłaty za media, składki na ZUS oraz podatek.

 

Coraz więcej osób korzysta z usług psich fryzjerów. Salon SPA może być więc ciekawym pomysłem na interes. Warto jednak mieć dobry plan na prowadzenie swojej działalności i porządny biznesplan, wraz z kosztorysem.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium