3 powody, dla których warto kupić płyn do czyszczenia uszu dla psa 0
3 powody, dla których warto kupić płyn do czyszczenia uszu dla psa

Czyszczenie psich uszu to jeden z najważniejszych obowiązków właścicieli czworonogów. Dla psów słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów, a zaniedbane uszy prowadzą do szybkiego powstawania stanów zapalnych i groźnych chorób. Tradycyjne metody higieny mogą być niewystarczające, dlatego warto zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia uszu dla psa. Oto trzy najważniejsze powody!

1.  Wyostrzamy zmysły!

Nawet doskonale rozumiejąc psią naturę, niekiedy popełniamy pewien błąd, polegający na ocenianiu psów z ludzkiej perspektywy. Dotyczy to między innymi zmysłów naszych czworonogów. Dla nas najważniejszą rolę odgrywa wzrok. Psy postrzegają i badają świat nieco inaczej, przede wszystkim za sprawą węchu, a w drugiej kolejności słuchu. Regularna higiena uszu i odpowiedni płyn do czyszczenia uszu dla psa stanowią zatem nasz obowiązek wobec czworonożnych przyjaciół. W ten sposób znacząco poprawiamy ich codzienny komfort. Zaniedbane uszy sprawiają, że pies nieco słabiej odbiera ważne bodźce z otoczenia.

Dlaczego natomiast płyn do czyszczenia uszu dla psa jest tak ważny? Uszy naszych podopiecznych są zbudowane nieco inaczej niż ludzkie. Dlatego między innymi nie wolno stosować do ich czyszczenia i pielęgnacji patyczków kosmetycznych, których użycie może jedynie zaczopować zbierającą się wydzielinę i pogorszyć sytuację. Psie uszy najlepiej czyścić wacikiem, natomiast specjalny płyn podniesie skuteczność zabiegu, ponieważ doskonale zbierze wszystkie zanieczyszczenia.

2.  Płyn do czyszczenia uszu zapobiega chorobom

Stany zapalne uszu należą do najczęstszych dolegliwości spotykanych wśród czworonogów. Tylko regularna pielęgnacja i czyszczenie pomogą w ich profilaktyce. Płyn do czyszczenia uszu dla psa zapobiega między innymi zapaleniu ucha zewnętrznego i ucha wewnętrznego. Stany zapalne znacząco obniżają komfort naszych psich przyjaciół. Nieprzypadkowo możemy wówczas zaobserwować drapanie, potrząsanie uszami, reakcje na dolegliwości bólowe, a nawet pojawienie się sączącej się wydzieliny i bardzo nieprzyjemnego zapachu. Jeśli jednak podejdziemy do sprawy racjonalnie i prawidłowo zaopiekujemy się uszami naszych pupili, stany zapalne nie powinny się zdarzać. Oprócz stosowania zabiegów higienicznych, należy starannie obserwować uszy psa. Łuszczenie się skóry w okolicach uszu sprawiające, że czworonóg ciągle się drapie i ociera o różne przedmioty może bowiem oznaczać, że cierpi na alergię. To ważny powód, aby udać się do weterynarza i zidentyfikować źródło uczulenia, w którym może być na przykład nieodpowiednia karma, ale także źle dobrana pielęgnacja.

3.  Zagrożenia dla psiego zdrowia na każdym kroku

Regularna higiena uszu i odpowiedni płyn do czyszczenia uszu dla psa są bardzo ważne również ze względu na fakt, że na psie uszy czyha wiele zagrożeń. Wystarczy odrobina wilgoci, na przykład po kąpieli lub spacerze w deszczowy dzień, aby pojawił się stan zapalny. Niektóre rasy mają zresztą skłonności genetyczne do ich powstawania. Tych argumentów nie wolno lekceważyć, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni płyn do czyszczenia uszu dla psa i używać go regularnie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium